Monthly Archives: Şubat 2015

Cinsel çekicilikte kokunun önemi

Cinsel çekicilikte kokunun önemi Cinsel çekicilikte kokunun önemi

Koku duyusu aslın da cinsel anlam da vazgeçilmez ve tartışılmaz olan bir durumdur. Cinsel çekicilikte kokunun önemi büyüktür. Hayvanlar üzerin de cinsel çiftleşme dönemlerin de kokunun önemi çok büyüktür. Feromon de nen bu kokular hayvanlar üzerin de bu kokular özel salgı bezlerince salgılanmaktadır. Dişi tarafın dan salgılanan bu koku erkeğe onun çiftleşmeye hazır bir şekil de olduğunu göstermektedir.

İnsanın cinsel davranışlarının henüz kokudan etkilenip etkilenmediği tam olarak belli olan bir durum olmasa da erkeklerin de koltuk altı ve genital bölgelerin de bezler olduğu tartışılmaz olan bir konudur. Bu bezler de ergenlik döneminden başlayarak koku üretmeye başlar . Bu kokuların insanlar için önemini belirten araştırmalar ve deneyler yapılmaktadır. Ancak bu konuların henüz tam olarak etkileri kanıtlanmış değildir.

Feromon maddeler içeren parfümlerden yardım alarak bayanların isteğinin artmasına yardımcı olabilirsiniz. Feromon kokular doğa da bir çok bitki de bulunmaktadır. Doğal kokular yardımı ile cinsel hazzınızı artırma şanısını sizler de yakalayabilirsiniz….

Sağlıklı bir kadın olmak

Sağlıklı bir kadın olmakSağlıklı bir kadın olmak

Cinsel hayatınız da sağlıklı bir kadın olmak için yapmanız gereken, dikkat etmeniz gereken bir çok durum vardır bu makalemiz de sizlere bir kadının sağlıklı ve mutlu bir cinsel hayat geçirmesi için bazı tüyolar vereceğiz.

  • Asla çok gerekmedikçe tampon kullanmayınız. Tampon kullanmanız gerektiğin de de 2 saatten fazla vajina da bekletmeyin.
  • Deniz ya da havuza gireceğiniz zamanlar da tampon kullanmanızı öneririz ancak 2 saatten fazla bekletmemeye özen gösteriniz.
  • Bakire bayanlar tampon kullanmamalıdır çünkü tampon kızlık zarına zarar verebilmektedir.
  • İçeriğin de koku olan petler kullanmak genital bölgeye parfüm , deodorant gibi kimyasal maddeler genital bölge sağlığını bozmaktadır.
  • Günlük iç çamaşırlarınızı ağ bölgesi pamuklu olan iç çamaşırlarından seçmeniz gerekmektedir. Çünkü vajinanın havalanması önemlidir.
  • Seks partnerinizi değiştirdiğiniz de mutlaka prezervatif kullanmasını isteyin çünkü erkeklere göre kadınlar çok daha kolay hastalık kapar.
  • Kadın için sağlıklı cinsel hayat gebelik korkusu olmadan yaşanan cinsel hayattır. Bu neden ile korunarak cinsel ilişkiye girmek bu konu da sizlere yardımcı olacaktır.

 

Ten uyumsuzluğu nedir ?

Ten uyumsuzluğu nedir ?Ten uyumsuzluğu nedir ?

Ten sağlıklı ve mutlu bir cinsel yaşam çok gereklidir. Çünkü cinsel yaşam da ki ten uyumu kişilerin birbirlerine daha çok yaklaşmasına yardımcı olmaktadır. Dokunmak hissetmek anlamı da taşımaktadır bu neden ile çiftler arasın da ki en önemli konulardan birisi de dokunmaktır.

Başarısızlık ile sonuçlanan evliliklere baktığımız da bir çoğunun nedeni belli bile değildir. Çiftler farkın da olmasalar da aslın da çoğunun anlaşmama nedeni ten uyumsuzluğu nedenidir. Yaşanan tüm anlaşmazlıklar da aslın da bu sorunun üzerine inşa edilmiştir. Uyumlu olan cinsel birliktelikler çiftlerin pek çok gerilimin üstesinden gelmelerine ve uzlaşma yolu bulmalarına izin vermektedir. Kadın ve erkek yatağa girdiklerin de hem fiziksel hem de duygusal olarak kendilerini iyi hissettiklerin de bu sorunların hiç biri yaşanmamaktadır.

Bir çok çift şu konu da yanılmaktadır aynı an da orgazm olmak ten uyuşmazlığı ile karıştırılabiliyor. Kadının orgazm olmaması durumu ten uyuşmazlığı ile alakalı bir durum değildir. Çoğu kadın yeterli cinsel deneyime sahip olmadığı için orgazm konun da problem yaşar ve bu durumun farkın da değildir…