Monthly Archives: Mart 2015

Kadınların en büyük cinsel sorunu

Kadınların en büyük cinsel sorunuKadınların en büyük cinsel sorunu

Kadınlar da bir çok cinsel problem ile karşı karşıya kalmaktadırlar ancak kadınların da cinsel hayatların da en fazla yaşadıkları sorun yani kadınların en büyük cinsel sorunu cinsel isteksizliktir. Özellikle iş yaşamı olan kadınlar bu tarz sorunları çok daha fazla yaşamaktadırlar. Cinsel yaşamların da mutsuz olan kadınlar cinsel hayatların dan çoğu zaman birliktelik yaşasalar bile zevk almamaktadırlar. Bu neden ile de kadınlar sadece eşlerini mutlu etmek için çoğu zaman ilişkiye girmektedirler. Cinsel hayatınız da bu tarz bir problem var ise ilk olarak yapmanız gereken probleminizi partneriniz ile paylaşmak olmalıdır.

Kadınları bu problemden kurtulabilmek için kadınların bu sorunları kendi başlarına değil eşlerine anlatarak yaşamaları gerekmektedir. Kadınlar çoğu zaman sorunlarını dile getirmektedir. Ancak en büyük yanlışı yapmaktadırlar. Bu makalemiz de özellikle kadınların bu problemden kurtulmaları için sorunlarını mutlaka eşleri ile paylaşmaları gerektiğini dile getiriyoruz.

Erkekler de cinsel istek kaybı

Erkekler de cinsel istek kaybıErkekler de cinsel istek kaybı

Günümüz de her erkek cinsel isteksizlik problemi yaşayabilmektedir. Cinsel isteksizlikten kurtulmak için ilk olarak yapmamız gereken bu sorundan kurtulmak için nedenleri ortaya çıkartmaktır. Bu durum için de mutlaka yardım almak gerekmektedir. Erken boşalma sorunu, sertleşme problemi gibi sorunlarda cinsel isteksizliği beraberin de getiren rahatsızlıklar arasın da yer almaktadır. Bu neden ile cinsel hayatınız da sağlık problemi yaşadığınız da mutlaka sorun ilerlemeden yardım almanız gerekmektedir.

Cinsel hayatta yaşanan problemlerin bir çoğu ülkemiz de erkeklerin yardım almaması sonucun da ne yazık ki ilerleyerek içinden çıkılmaz bir hal almaktadır. Cinsel hayat çiftlerin mutluluğu ve neslinizin devamı için gerçekten çok önemli bir durumdur ancak bir çok erkek bu durumun farkına iş iş den geçtikten sonra varmaktadır. Bu neden ile de cinsel problemler ilerlemektedir.

Sizler de cinsel hayatınıza değer veriyorsanız yapmanız gereken her hangi bir problem yaşadığınız da hemen yardım almanız gerekmektedir. Uzman desteği almadan bu problemlerden kalıcı olarak kurtulmanız söz konusu değildir.

Cinsel isteği neler artırır ?

Cinsel isteği neler artırır ?Cinsel isteği neler artırır ?

Bu makalemiz de bayanların cinsel isteklerini artıran bir kaç durum hakkın da sizlere bilgi vermeye çalışacağız. Cinsel isteği artıran bu durumlar;

 • Ter kokusu: Erkeğin koltuk altın da salgılanan ter kokusunun kadınlar üzerin de değişik bir etki yarattığı , cinsel isteği artırdığı ve beyni de bu yön de uyardığı 2007 yılın da Berkeley Üniversitesin de yapılan bir araştırma sonucun da ortaya çıkmıştır.
 • Spor: Sportif aktivitelerin sadece cinsel organlara kan akışını hızlandırmakla değil , insanların keyiflerini yerine getirerek endorfin salgılanmasını hızlandırmaktadır.
 • Hamam, sauna ve masaj: Uzmanlara göre buhardan zengin olan hamam, sauna ve masaj libidoyu artırmaktadır.
 • Alkol: Yumuşak olan bir alkol alımı rahatlamak için bireylere iyi gelmektedir.
 • Sihirli yiyecekler: Chikago Koku ve Tat araştırma merkezine göre salatalık kokusu kadın da cinsel isteği artırmak için birebir gelmektedir.
 • Yenilikler: Maceracı bir ruha açık olmanız gerekmektedir. Yeni deneyimler beyin de yer alan dopamin adlı kimyasalı artırmaktadır.
 • Futbol oynamanın erkekler de testesteron hormonunu yükselttiği bilinmektedir.

Cinsel yaşamın ilişkinize faydaları

Cinsel yaşamın ilişkinize faydaları Cinsel yaşamın ilişkinize faydaları

İlişkinizin yolun da gitmesi ve sağlıklı yürümesi için bir çok etkenin bir araya gelerek doğru şekil de gelişmesi gerekmektedir. Bunların en önemlilerinden bir tanesi de cinselliktir. İyi bir cinsel ilişki geçirmek hem ilişkinizin sağlıklı yürümesi hem de sağlığınız açısından çok önemlidir. İşte cinsel yaşamın ilişkinize faydaları;

 • Partneriniz ile aranız da ki bağı güçlendirmenin en önemli yollarından bir tanesi cinsel birliktelik yaşamaktır. Birbirinizi her ne kadar sevseniz de cinsel çekimin yeri başkadır.
 • Uzun ve yorucu günlerin sonun da partneriniz ile stres kaynaklı tartışmalar yaşayabilirsiniz ancak bu stresi alacak en güzel yöntem yine cinsel birliktelik olacaktır.
 • Kalori yakmak istiyorsanız bu konu da size cinsel birliktelik yardımcı olacaktır. Yarım saatlik yapılan bir seks ortalama olarak 144 kalori yaktırmakta dır.
 • Uykunuzu düzenler yani uyku probleminiz var ise düzenli seks yaşamı uykunuzu da düzenler ve daha rahat uyumanıza yardımcı olmaktadır.
 • Partneriniz ile yaşadığınız düzenli ve sağlıklı cinsel yaşam pozitif hissetmenize yardımcı olmaktadır…