Monthly Archives: Mayıs 2015

Menopozda cinsel yaşam !

Menopozda cinsel yaşam !Menopozda cinsel yaşam !

Menopoz ile azalan östrojen hormonu kadınlar da libidonun düşmesine yani cinsel isteğin azalmasına neden olmaktadır. Vajina da meydana gelen kuruluk ile birlikte ilişki de sancı yaşanmasına neden olmaktadır. Menopoz ile cinsel isteğin azaldığı düşünülse de aslın da bu durum psikolojik olarak yaşanan durumlar dan dolayı meydana gelmektedir.

Kadınların bir çoğu menopoz ile birlikte vücut imajlarının ortadan kaybolacağını ve kadınlık durumlarının sona ereceğini düşünmektedirler.  Bu neden ile de içlerin de cinselliğe karşı olan duygular yok olmaktadır.

Menopoz yaşlanmanın başlangıcı olmadığı gibi kadınlığın sonu da değildir. Kadınların ilk olarak bunu iyi bilmeleri gerekmektedir.  Bir kadın bu durumun bilincin de olduktan sonra cinsel hayatı çok daha mutlu bir şekil de geçecektir.

Bu dönemler de erkeklerin de eşlerine karşı anlayış için de olmaları gerçekten çok önemlidir. Kadınlar bu dönemler de psikolojik olarak gerçekten problemler yaşayabilirler. Erkek ne kadar anlayışlı olur ise eşini de bu dönem den o kadar kolay bir şekil de geçirebilecektir.

Erkeklerin hayallerinde ne var ?

parfüm2Erkeklerin hayallerinde ne var ?

İnsanın sevdiği insanı mutlu etmek istemesi ve her anlam da onu tatmin etmek istemesi aslın da mükemmel bir istektir. Ancak bu durum sizin istemediğiniz şeyleri, onun istediği şeyleri yapacak ve siz mutsuz olacaksınız anlamına gelmemektedir.

Konumuz seks olduğun da erkekler kadınlara göre çok daha rahat davranabilmektedir. Bunun yanın da uzmanlara göre erkeklerin fantezi dünyaları kadınlara göre çok daha geniş bir yelpazede yer almaktadır. Cinsellik yönünden en sağlıklı olan kadın olsun, erkek olsun cinselliği en haz alabileceğiniz şekil de yaşamak doğru olanıdır.

Bu sebep ile ilişki yaşadığınız kişi ile birbirinizi yanlış anlamaktan ya da ona karşı rezil olmak gibi duygular dan uzak tutmanız gerekmektedir. Saçmalıklar yerine çiftlerin birbirlerine karşı arzu ve isteklerini konuşmaları gerekmektedir.   Bunun yanın da uzmanlara göre erkeklerin fantezi dünyaları kadınlara göre çok daha geniş bir yelpazede yer almaktadır.

Sizler de cinsel hayatınıza daha fazla önem vererek erkeklerin hayallerin de olanları saçmalık olarak görmeyin ve erkeğinizi mutlu etmenin yollarını bulun….

Seksi gerçekler !

parfüm2Seksi gerçekler !

İyi bir cinsellik yaşamanın sadece cinsel arzulardan geçtiği düşüncesindeyseniz son derece yanılgı içine düşmüşsünüz demektir. Cinsellik de aynı aşk gibi spontane gelişen bir durumdur. Tabi ki bu durumu güçlendiren bir çok etken bulunmaktadır. İşte seksi gerçekler !

  • Orgazm aşık yapar mı  ? Orgazm sırasın da her iki taraf için de salgılanan oxytocin hormonu ile aşık olmak hem kadın hem de erkek için yüksek ve etkili bir yoğunlaşma olarak değerlendirilmektedir.
  • Yapılan araştırmalara göre kadınların her 4 tanesinden 1 tanesinin eşini aldattığını ortaya koymaktadır. Ancak sadece %28’i yakalanmaktadır.
  • Genellikle erkekler penis boyları uzun olduğu için övünmektedirler ancak kadınların da vajina boyları erkekler ile aynıdır. Yani erkeklerin çok büyük penislerinin olmasının aslın da hiç bir anlamı bulunamamaktadır.
  • Kadınların mastürbasyon yaparak orgazma ulaşmaları , cinsellik ile ulaşmalarından çok daha kolay olabilir bu neden ile erkekler partnerlerine biraz olsun yardımcı olabilirler.
  • Kel erkekler sekste daha tutkulu ve iyidirler testesteron hormonu tabi ki de erkeklerin cinsel hayatlarının daha mutlu olması için son derece büyük bir öneme sahip olan hormonlardır.

Libidoyu azaltan nedenler ?

Libidoyu azaltan nedenler ?Libidoyu azaltan nedenler ?

İnsanların her zaman aynı ruh halinde olmasını ne yazık ki onlar dan beklemek çok da doğru değildir. Yoğun tempolu ve stresli bir şekil de geçirdiğimiz hayatın arasın da sürekli olarak ertelediğiniz cinsel ilişkiler bir problemin habercisi olabilir mi ?Erkekler de kadınlar da libido azalması durumunu yaşamaktadır. Peki Libidoyu azaltan nedenler ? Nelerdir ?

  • Depresyon : Zaman zaman sevgiliniz ile çok da fazla ilişkiye girmek istemezsiniz. Sadece seks yapmak değil bir çok şeyden zevk almıyorsunuzdur aslın da uzmana baş vurarak depresyon dönemin de kullandığınız bazı ilaçlar hakkın da bilgi almanız gerekmektedir. Bu ilaçlar libidonuzun düşmesine neden olabilir.
  • Dramatik olaylar : İşten ayrılmak, bir yakınınızı kaybetmek, sevgilinizden ayrılmak bu gibi sorunlar , şoklar ne yazık ki cinsel hayatınızın da yön değiştirmesine neden olabilmektedir. Bu dönemler de de toparlanmak için destek almak önemlidir.
  • Yorgunluk ve stres : Hayat sürekli bir koşuşturma için de geçmektedir. Yorgunluk ve stres için de geçmektedir. Bu neden ile yorgunluk ve stres de libidoyu azaltan nedenler arasın da yer almaktadır.