Bayan Azdırıcı Parfüm Resmi Satış 99 TL
Bayan Azdırıcı Parfüm Resmi Satış 99 TL
Bayan Azdırıcı Parfüm Resmi Satış 99 TL

Erkeklerde Düşük Libido Nedenleri

Düşük Libido Nedir?

Düşük libido, cinsel aktivitedeki azalmış ilgiyi tanımlar.

Cinsiyete olan ilgiyi zaman zaman sarsmak yaygındır ve libido seviyeleri yaşam boyunca değişir. İlgi alanlarınızın zamanında iş ortaklarınızla eşleşmemesi normaldir. Bununla birlikte, düşük libido uzun süre bazı insanlar için endişe yaratabilir. Düşük libido bazen altta yatan sağlık koşullarının bir göstergesi olabilir.

İşte erkeklerde libido düşüklüğünün potansiyel birkaç nedeni.

Düşük Testosteron

Testosteron önemli bir erkek hormondur. Erkeklerde, çoğunlukla testislerde üretilir. Testosteron kaslar ve kemik kütlesi oluşturma ve sperm üretimini uyarmaktan sorumludur. Testosteron düzeyleriniz de seks sürücünüzü etkiliyor.

Seviyeleriniz desilitre başına (ng / dL) 300 ila 350 nanogram altına düştüğünde düşük testosteron veya düşük T’li olduğu düşünülür . Testosteron düzeyleriniz düştüğünde, cinsel arzunuz da azalır.

Azalan testosteron yaşlanmanın normal bir parçasıdır. Bununla birlikte, testosteronda belirgin bir düşüş libido azalmasına neden olabilir. Bunun sizin için bir sorun olabileceğini düşünüyorsanız doktorunuzla konuşun. Testosteron seviyenizi arttırmak için takviyeleri veya jelleri almanız mümkün olabilir.

İlaçlar

Bazı ilaçları almak testosteron seviyelerini düşürebilir, bu da düşük libidoya yol açabilir. Örneğin ACE inhibitörleri ve beta blokerler gibi kan basıncı ilaçları , boşalmayı ve ereksiyonları önleyebilir.

Düşük testosteron etkilerini yaşıyorsanız, doktorunuzla konuşun. İlaçları değiştirmenizi tavsiye edebilirler.

Görünüm

Düşük libido tedavisi genellikle altta yatan sorunun tedavisine bağlıdır. İlaçları değiştirmeniz gerekebilir. Düşük libido psikolojik nedenler varsa, ilişki danışmanlığı için bir terapisti ziyaret etmeniz gerekebilir.

Ayrıca kendi libido artırmak için adımlar atabilirsiniz. Aşağıdakiler, libidonuzu yükseltme potansiyeline sahiptir:

  • daha sağlıklı bir yaşam biçimi yaşamak
  • yeterince uykuya dalmak
  • stres yönetimini uygulama
  • daha sağlıklı bir diyet yeme
Stres

Yüksek basınç dönemlerine veya durumlarına maruz kaldıysanız cinsel istek azalabilir. Bunun nedeni, stresin hormon seviyenizi bozabilmesidir. Arterleriniz stres anında daralabilir. Bu daralma kan akışını kısıtlar ve potansiyel olarak erektil disfonksiyona neden olur. Sinir ve Zihinsel Hastalık Dergisi’nde yapılan bir araştırma, stresin psikolojik belirtilerden ve ilişki kalitesinden ayrı olarak cinsel sorunlar üzerinde doğrudan bir etkisi olduğu fikrini destekledi.

Yaşlanma

Libido ile bağlantılı testosteron seviyeleri, erkekler son onlu yaşlarında en yüksek seviyededir. Mayo Clinic’e göre erkekler genelde 60-65 yaşlarında libido farkları fark ediyor.

Daha eski yıllarınızda, orgazm olması, boşalması ve uyandırılması daha uzun sürebilir. Erken emmeleriniz zor olmayabilir ve penisinizin dikleşmesi daha uzun sürebilir. Bununla birlikte, bu sorunların tedavisinde yardımcı olabilecek ilaçlar mevcuttur.

Bu Konular da İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bayan Azdırıcı Parfüm Resmi Satış 99 TL Bayan Azdırıcı Parfümler Ejzane.com üzerinden de sipariş verebilirsiniz.

Adınız (gerekli) : Telefon (gerekli)

Biz Sizi Arayalım
biz sizi arayalım
Bayan Azdırıcı Parfüm Resmi Satış 99 TL © 2018
Bayan Azdırıcı Parfüm Resmi Satış 99 TL Bayan Azdırıcı Parfüm Resmi Satış 99 TL